tit home kontakt novinky o_nas psi vrhy odkazy english home kontakt novinky o_nas psi vrhy galerie odkazy navstevni_kniha
 
 

ZAČÁTKY

  odchov
ref dopisy

V roce 2003 jsem byla na psím táboře s naší Jenny (fenka německého ovčáka). Zde jsem měla možnost poprvé vidět naživo i v akci border collii. Můj taťka se do tohoto plemena hned zamiloval. Netrvalo dlouho a v roce 2005 jsme si jeli pro naši ICh Multi GCh Multi Ch Jamaicu Foxy Fox. A začala dlouhá a neplánovaná etapa s našimi borderkami. V našem chovu se nám daří obohacovat Českou republiku novými jedinci, zajímavými rodokmeny. Jen čas ukáže, zdali naši psí smečku rozšíří další pes či fena.

CHOVATELSKÁ STANICE

Naše chovatelská stanice se zabývá chovem plemene border collie. V současné době máme několik chovný psů a fen. Většinou v naší smečce nechybí mladí jedinci, kteří se připravují obohatit náš chov a senioři, kteří do naší smečky vnáší moudrost a rozvahu. U nás máme venkovní i vnitřní (podlahově vytápěné) kotce, které jsou k dispozici po celý rok. Zároveň máme v domě pracovnu (psí místnost), která je plně přizpůsobená potřebám našim pejskům, porodům, nemocem a zároveň slouží jako herna pro štěňátka. Psi mohou trávit čas venku na zahradě i s námi doma.

Věnujeme se různým aktivitám, mezi které patří: obedience, canisterapie, dogfrisbee,sportovní kynologii a okrajově pasení. S našimi borderkami navštěvujeme výstavy v České republice i v zahraničí. Snažíme se mít naše pejsky vedeny všestranně.

Do roku 2015 byli součástí naší smečky i němečtí ovčáci. Nejprve Jenny, která mě vedla životem v letech 2003-2012 a následně i její syn Fight (2006-2015), díky němuž jsem objevila kouzlo služební kynologie. Ráda bych jim věnovala tichou vzpomínku. Jejich místo zůstane navždy v našich srdcích.

K dalším aktivitám chovatelské stanice Jeffija patřila od roku 2003 - 2008 předvýchova vodicích psů ze Střediska výcviku vodicích psů v Praze - Jinonicích. Odchovali jsme 2 feny labradorského retrívra Nellu a Stellu, 1 fenu zlatého retrívra Arethu Z Jarních Zahrad a 1 psa německého ovčáka Onyx Night Clark.

Název Jeffija vznik odvozením jmen našich psů – JEnny, FIght, JAmaica.

CHOV

Před porodem jsou naše fenky výhradně s námi v domě, kde mají připravený desinfikovaný porodní box. Před porodem měříme feně teplotu, která nám může naznačit blížící se porod. Fena má u porodny dětskou chůvičku a video kameru. Tedy ji můžeme slednovat odkudkoliv a kdykoliv. Přesto však fena před porodem nikdy nerůstává sama doma. Během porodu máme na telefonu veterináře, který v případě nutnosti je připraven zasáhnout a informujeme ho o půběhu celého porodu (kdy odtekla voda, začaly stahy a v kolik se narodila jednotlivá štěňata a kolik váží). Každý porod je individuální a jedinečný. Tedy nenecháváme nic náhodě a snažíme se zajistit klid a pohodu feně, ale zároveń být připraveni na jakoukoliv komplikaci. Po Narození štěňátek necháme feně klid a po několika hodinách, kdy jsme si jisti, že je porod u konce štěňátka fotíme a rozesíláme budoucím majitelům fotky a informace o vrhu.
Štěňátka v naší chovatelské stanici jsou po narození odchována v bytě/domě do 4 týdnů věku a postupně je zvykáme na venkovní prostředí na naší zahradě. Máme pro ně k dispozici vnitřní i venkovní kotce. Štěňata jsou ve stálém kontaktu s člověkem, zvykáme je na kontakty s dětmi a také s dalšími pejsky, což je důležité pro jejich další rozvoj. Klademe důraz na dobrou socializaci. Před odchodem do nových domovů jsou štěátka plně zařazena do naší smečky/rodiny a chodu domácnosti. Tedy jsou zvyklá na hluk zahradní techniky, domácích spotřebičů, výskot dětí, omezující hlazení, různé prolézačky a materiály, se kterými si štěńátka hrají (kov, sklo, plast). Období štěňátek u nás bych nazvala jako psí mateřská školka na táboře. Zažíváme hodně radostí a krásných chvilek. Je zde mnoho nového pro štěňátka a celá rodina včetně dětí jsme zde jako jejich průvodci, kteří je seznamují se vším, co je pro nás běžné.
Každý nový majitel dostává kupní smlouvu, vzorek krmiva, na které jsou štěňátka zvyklá, očkovací průkaz (pet pas) a malý dárek. Jsme rádi, když zůstáváme v kontaktu s novými majiteli štěňátek i po prodeji. Každý nový majitel má možnost nás kontaktovat se svými dotazy. Když je spokojený majitel, je spokojené i štěně.
Po narození jsou štěňátka zkontrolována veterinárním lékařem. Následně odčervená ve 2., 4. a 6 týdnu věku. Očkování a čipování (nikoliv tetování) štěňátek probíhám v 6 týdnu a zároveň i další prohlídka veterinárním lékařem, který zhodnotí zdravotní stav štěňat. V případě, že by se objevila jakákoliv odchylka od standartu je s tím budoucí majitel bezodkladně seznámen a má možnost se rozhodnout, zda má i nadále o štěně zájem nebo bude nabídnuto novému majiteli. Vždy s majiteli jednáme narovinu a otevřeně. Není našim cílem zamést pod koberec problémy, nýbrž o nich s majiteli mluvit.
Rádi poradíme s výchovou, péčí, výživou. Těší nás, když má nový majitel zájem o trvalý kontakt. Radostný život majitelů i našich odchovanců je vždy na prvním místě.Těší mě, že mám mezi majiteli i několik dobrých přátel.
Krycí psy vybíráme velmi dlouze a pečlivě na kynologických akcích nejen u nás v České republice, ale i v zahraničí. Nerozhoduje pouze krása, sportovní využití, ale i původ. Konzultujeme naše chovatelské, sportovní i výstavní úspěchy s mnoha chovateli ve světě. Štěňata z naší chovatelské stanice jsou vhodná jako rodinní společníci či na veškeré sportovní i výstavní využití.
Nikdy nemůžeme předem vědět, zdali je krycí pes pro naši fenu vhodný, ale snažíme se problémy eliminovat. Bohužel nedokážeme zaručit, že všechna štěňata z vrhu budou zdravá a bez vad. Ovšem k případným problémům se stavíme čelem a jsme připraveni je řešit.

Rezervační podmínky štěněte:

V případě projeveného zájmu o štěňátko je závazná rezervace až po složená zálohy na štěně. Finanční prostředky je možné zaslat na účet. Štěňátko je rezervované až po připsání částky na účet chovatele. Poté Vám bude vystaveno potvrzení o zaplacení zálohy a štěňátko Vám bude rezervované. V případě, že zájemce o štěně zruší rezervaci, záloha zůstává chovateli na péči o štěně a nebude zájemci vrácena. bohužel se již také stává, že zájemci sliží zálohu a následně pak chtějí zálohu vrátit! Pokud o štěně neméte opravdu zájem, prosím, ušetřete sebě i nás zbytečných emailů a dohadů. Opravdu skládejte zálohu jen na štěně, ko které máte opravdový zájem.
Pokud nedojde k plnění závazku z naší strany (např. odchylka od standardu, nemoc štěněte či jeho úhyn apod.), záloha je samozřejmě vratná v plné výši či může být převedena na další plánovaný vrh, pouze se souhlasem chovatele. Záloha se vybírá z důvodu, aby bylo patrné, že budoucí majitel má o štěňátko opravdový zájem a chovatel může odmítnout další případné zájemce. Bohužel po špatných zkušenostech, kdy „zájemci“ tvrdí, že štěňátko opravdu chtějí a následně odmítneme další, se stávalo, že si svůj záměr koupě štěňěte rozmyslí, komplikují nám tím situaci. Štěňátko je bez budoucího majitele a odmítnutí zájemci si většinou pořídí štěňátko z jiné chovatelské stanice. Štěně je nezadané – chovatel ho nadále musí živit a vynaložit další finanční prostředky o péči, inzerci.

Zbývající část dohodnuté ceny za štěně je doplacena před odběrem na účet chovatele nebo hotově při odběru štěněte. Při odběru je podepsaná kupní smlouva a jsou předány veškeré informace ohledně krmení, očkování, odčervení, vývoje štěněte a současných povahových vlastností štěněte. V případě, že se nemůžete dostavit pro štěně osobně, sdělte tuto skutečnost chovateli. Zároveň připravte podepsanou plnou moc úředně ověřenou. Dále prosíme budoucí majitele, aby si napánovali den odběru štěňátka tak, aby počítali s tím, že mohou vzniknout komplikace na silnici / v dopravě, pracovní aktivity ukončili zavčasu. Pokud majitel přijede pozdě na předání štěňátka i návštěvu, nejen že tím narušuje program celé naší rodiny, ale i dalším majitelům. Většinou si domlouváme odběry štěňátek za sebou, aby jsme měli čas pro další osobní či pracovní aktivity. Dost často jezdí majitelé o hodinu i více déle, i přesto, že byl termín domluven min. týden dopředu. Prosím buďte ohleduplní Vy ke mně jako jsem já k Vám.

 

 

Nyní mají psi v majetku chovatelské stanice nebo její odchovanci tyto tituly:

NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE BCCSK 2019
NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE BCCSK 2016

NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE BCCCZ 2012
2. NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE BCCSK 2018
3. NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE BCCCZ 2015

4. NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE BCCCZ 2015

8x Junior šampion SK
7x Junior Šampion PL
6x Junior šampion CZ
1x Junior šampion Srbska
1x Junior šampion Chorvatska
7x Klubový junior šampion KCHMPP
4x Klubový junior šampion BCCSK
1x AKC Šampion
14x Šampion SK
5x Šampion PL
5x Šampion CZ
2x Šampion BG
Šampion Kosova
Šampion A
Šampion Srbska
Šampion Rumunska
6x Klubový šampion BCCCZ
2x Klubový šampion KCHMPP
5x Klubový šampion BCCSK
3x Grand šampion SK
2x Grand šampion CZ
Grand šampion BG
Grand šampion Srbska
Klubový veterán šampion KCHMPP
Klubový veterán šampion BCCSK
Veterán šampion CZ
Veterán šampion SVK
2x Klubový veterán šampion BCCSK
2x C.I.B. Mezinárodní šampion krásy
C.I.E. Mezinárodní šampion krásy
2x Crufts kvalifikace 2011
Crufts kvalifikace 2014
2x Crufts kvalifikace 2016
Crufts kvalifikace 2017
Světová výstava psů 2009 - V2, res. CAC
Světová výstava psů 2009 - Výborný 3
Šampion šampionů 2009 – BOB

Export: 4x Slovenská republika, 2x Německo, 5x Polsko, Finsko, USA, 2x Maďarsko, 4x Rakousko, Belgie, 2x Španělsko
Import: Německo, Belgie, Austrálie, 2x Maďarsko

 

 


Copyright © 2010 JahCrew | All Rights Reserved | Home | Contact

Jeffija