tit home kontakt novinky o_nas psi vrhy galerie odkazy quest_book english home kontakt novinky o_nas psi vrhy galerie odkazy navstevni_kniha
 
 

ZAČÁTKY

  odchov
ref dopisy

V roce 2003 jsem byla na psím táboře s naší Jenny. Zde jsem měla možnost poprvé vidět naživo i v akci border collii. Můj taťka se do tohoto plemena hned zamiloval. Netrvalo dlouho a v roce 2005 jsme si jeli pro naši Jamaicu Foxy Fox. V našem chovu se nám daří obohacovat Českou republiku novými jedinci, zajímavými rodokmeny. Jen čas ukáže, zdali naši psí smečku rozšíří další pes či fena.

CHOVATELSKÁ STANICE

Naše chovatelská stanice se zabývá chovem plemene border collie. V současné době máme několik chovný psů a fen. Zároveň v naší smečce nechybí mladí jedinci, kteří se připravují obohatit náš chov a senioři, kteří do naší smečky vnáší moudrost a rozvahu. U nás máme venkovní i vnitřní kotce, které jsou k dispozici po celý rok. Psi mohou trávit čas venku na zahradě i s námi doma.

Věnujeme se různým aktivitám, mezi které patří: obedience, canisterapie, dogfrisbee, okrajově pasení. S našimi borderkami navštěvujeme výstavy v České republice i v zahraničí. Snažíme se mít naše pejsky vedeny všestranně.

Do roku 2015 byli součástí naší smečky i němečtí ovčáci. Nejprve Jenny, která mě vedla životem v letech 2003-2012 a následně i její syn Fight (2006-2015), díky němuž jsem objevila kouzlo služební kynologie. Ráda bych jim věnovala tichou vzpomínku. Jejich místo zůstane navždy v mém srdci.

K dalším aktivitám chovatelské stanice Jeffija patřila od roku 2003 - 2008 předvýchova vodicích psů ze Střediska výcviku vodicích psů v Praze - Jinonicích. Odchovali jsme 2 feny labradorského retrívra Nellu a Stellu, 1 fenu zlatého retrívra Arethu Z Jarních Zahrad a 1 psa německého ovčáka Onyx Night Clark.

Název Jeffija vznik odvozením jmen našich psů – JEnny, FIght, JAmaica.

CHOV

Štěňátka v naší chovné stanici jsou po narození odchována v bytě a postupně je zvykáme na venkovní prostředí na naší zahradě. Máme pro ně k dispozici vnitřní i venkovní kotce. Štěňata jsou ve stálém kontaktu s člověkem, zvykáme je na kontakty s dětmi a také s dalšími pejsky, což je důležité pro jejich další rozvoj. Klademe důraz na dobrou socializaci.
Každý nový majitel dostává kupní smlouvu, vzorek krmiva, na které jsou štěňátka zvyklá, očkovací průkaz a malý dárek. Jsme rádi, když zůstáváme v kontaktu s novými majiteli štěňátek i po prodeji. Každý nový majitel má možnost nás kontaktovat se svými dotazy.
Rádi poradíme s výchovou, péčí, výživou, se zdravotními problémy. Těší nás, když má nový majitel zájem o trvalý kontakt. Máme velkou radost, pokud se noví majitelé našich odchovaných štěňátek s nimi prezentují na akcích. Spokojenost majitelů i našich odchovanců je vždy na prvním místě.
Krycí psy vybíráme velmi dlouze a pečlivě na kynologických akcích nejen u nás v České republice, ale i v zahraničí. Nerozhoduje pouze krása, sportovní využití, ale i původ. Konzultujeme naše chovatelské, sportovní i výstavní úspěchy s mnoha chovateli ve světě. Štěňata z naší chovatelské stanice jsou vhodná jako rodinní společníci či na veškeré sportovní využití.
Nikdy nemůžeme předem vědět, zdali je krycí pes pro naši fenu vhodný, ale snažíme se problémy eliminovat. Bohužel nedokážeme zaručit, že všechna štěňata z vrhu budou zdravá a bez vad.

Rezervační podmínky štěněte:

V případě projeveného zájmu o štěňátko je závazná rezervace až po složená zálohy na štěně. Finanční prostředky je možné zaslat na účet. Štěňátko je rezervované po připsání na účet chovatele. Poté Vám bude vystaveno potvrzení o zaplacení zálohy a štěňátko Vám bude rezervované. V případě, že zájemce o štěně zruší rezervaci, záloha zůstává chovateli na péči o štěně a nebude zájemci vrácena. Pokud nedojde k plnění závazku z naší strany (např. odchylka od standardu, nemoc štěněte či jeho úhyn apod.), záloha je samozřejmě vratná v plné výši či může být převedena na další plánovaný vrh. Záloha se vybírá z důvodu, aby bylo patrné, že budoucí majitel má o štěňátko opravdový zájem a chovatel může odmítnout další případné zájemce. Bohužel po špatných zkušenostech, kdy „zájemci“ tvrdí, že štěňátko opravdu chtějí a následně odmítneme další, se stávalo, že si svůj záměr koupě štěňěte rozmyslí, komplikují tím situaci. Štěňátko je bez budoucího majitele a odmítnutí zájemci si většinou pořídí štěňátko z jiné chovatelské stanice. Štěně je nezadané – chovatel ho nadále musí živit a vynaložit další finanční prostředky o péči, inzerci.

Zbývající část dohodnuté ceny za štěně je doplacena před odběrem na účet chovatele nebo hotově při odběru štěněte. Při odběru je podepsaná kupní smlouva a jsou předány veškeré informace ohledně krmení, očkování, odčervení, vývoje štěněte a současných povahových vlastností štěněte.

 

 

Nyní mají psi v majetku chovatelské stanice nebo její odchovanci tyto tituly:

bcccz

NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE BCCSK 2016
NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE BCCCZ 2012
3. NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE BCCCZ 2015

4. NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE BCCCZ 2015

8x Junior šampion SK
6x Junior Šampion PL
6x Junior šampion CZ
1x Junior šampion Srbska
1x Junior šampion Chorvatska
7x Klubový junior šampion KCHMPP
4x Klubový junior šampion BCCSK
1x AKC Šampion
13x Šampion SK
5x Šampion PL
5x Šampion CZ
2x Šampion BG
Šampion A
Šampion Srbska
6x Klubový šampion BCCCZ
2x Klubový šampion KCHMPP
Klubový šampion BCCSK
3x Grand šampion SK
2x Grand šampion CZ
1x Grand šampion BG
Grand šampion Srbska
Klubový veterán šampion KCHMPP
Klubový veterán šampion BCCSK
Veterán šampion CZ
2x C.I.B. Mezinárodní šampion krásy
2x Crufts kvalifikace 2011
Crufts kvalifikace 2014
2x Crufts kvalifikace 2016
Crufts kvalifikace 2017
Světová výstava psů 2009 - V2, res. CAC
Světová výstava psů 2009 - Výborný 3
Šampion šampionů 2009 – BOB

Export: 4x Slovenská republika, 2x Německo, 3x Polsko, Finsko, USA, Maďarsko, Rakousko, Belgie
Import: Německo, Belgie, Austrálie, Maďarsko

 

 


Copyright © 2010 JahCrew | All Rights Reserved | Home | Contact

Jeffija