english odkazy o_nas kontakt vrhy home psi home kontakt novinky o_nas psi vrhy galerie odkazy navstevni_kniha
 
 

Dlouho jsem uvažovala, jakým způsobem napsat něco o sobě a své chovatelské stanici. Nemám ráda samochválu a proto jsem vymyslela něco daleko lepšího. Požádala jsem majitele svých odchovů, zda-li by byli ochotní mi napsat referenční dopis. K mé velké radosti souhlasili. Tímto děkuji za jejich ochotu a čas, který tím strávili.

Angel Tarra Jeffija
K Jeffije ma doviedla nahoda-internet, hladala som psika pre seba, nebola som rozhodnuta ake plemeno to ma byt, len som vedela,ze musi mat v sebe vela temperamentu. Zacala som si pisat s chovatelkou border kolii a zhodou okolnosti jej psik Ivanhoe mal kryt fenku od Petry Jamajcu...steniatka po tomto spojeni mi boli velmi odporucene, tak sme zacali komunikovat s Petrou. Cakala som asi pol roka a oplatilo sa...mam skvelu Angel Tarra Jeffija....ma skvelu povahu, je mudra, citliva, pracovita, vsetko co sa moze naucit ju zaujima,rychlo sa uci , skvele sa nam dari na agility, tam je Taruska vo vytrzeni. po dlhom rozhodovani sme zacali choditaj po vystavach ,kde sa nam aj zadarilo. Na stastie tam bola aj Petra, ktora mi velmi pomohla, upravila Tare srst, poradila ako v kruhu...bez nej by sme tam boli stratene. Velmi si u nej vazim, ze ak som mala nejaky problem,alebo otazku, obratom vzdy  odpovedala. Myslim si, ze je to skvela chovatelka ale predovsetkym je to clovek co miluje svojho konicka - teda psov.

Amazing Collin Jeffija + Beloved Baileys from Jeffija
O border kólii som snívala už asi od mojich 15tich rokov. Keď prišiel čas, kedy som si ju mohla dovoliť s ohľadom na finančné aj časové dôvody, dlho som zvažovala, odkiaľ, z ktorej chovnej stanice. Už ani neviem, kto ma v roku 2008 upozornil na chovnú stanicu Jeffija. Možno to bola len zhoda náhod, možno zasiahol osud. Peťka bola od začiatku v komunikácii otvorená, doslova si ma oťukávala, či bude šteniatko v dobrých rukách. Keď prišiel čas, a my sme si išli pre moju vysnívanú Amazing Collin, stretla som sa s prístupom, o ktorom sa môže každému nádejnému majiteľovi šteniatka len snívať. Privítali ma úžasní ľudia, úžasná, socializovaná a neustále aport vyžadujúca Jamaica. Som kynológom už dobrých 15 rokov, všímam si detaily správania sa psov k majiteľom, majiteľov ku psom, a tu som mohla vidieť len lásku, rešpekt, a presne to tiché zbožňovanie, ktoré môžete vidieť v očiach psov milujúcich svoju ľudskú rodinu.
Z Collinky sa pomaly stala slečna, perfektná v športovej kynológii, hlavne v poslušnosti a v obranách. Veľa figurantov už žaslo nad tým, aký ma prejav. Sebavedomá, nie veľmi prehnane. Veľmi dobre ovládateľná sučka, ktorá sa z psa, obraňujúceho svoju rodinu, ako mávnutím čarovného prútika stáva domáčim gaučákom strčeným v teple pod paplónom :) Ale časom Collinke začala chýbať spoločnosť rovnako šialeného parťáka. Nerozmýšľala som ani minútu pri pomyslení na to, z akej chovnej stanice si vezmem ďalšiu sučku, hlavne keď mi Peťka povedala, že bude kryť Jamaicu Kobim. Tak už sme len čakali, aký bude pomer pohlaví. Beloved Baileys bola moja láska na prvý pohľad. Je to proste princezná. Ale v okamihu, keď uvidí agility dráhu, sa z nej stáva skôr malý čiernobiely diablik :) Rýchla, temperamentná, múdra. Simply the best. Popri agility robíme frisbee. Proste všetko, kde sa môže hýbať, ukázať, čo v nej je. Power. Energy. Beautiful...Všetko v jednom...
Vždy som chcela mať dobrý vzťah s chovateľom, od ktorého si beriem šteniatko. Ale Peťka je niečo viac. Ona a jej rodinka sú našou rodinou. Vďačím jej za veľa. Akýkoľvek problém mám, vždy pomôže. Spolu sa tešíme z našich výstavných úspechov - a nieje ich málo - Collin je Granšampión Slovenska, Baileyska je už Junior Šampión. Peťka je veľmi skúsená a úspešná vo vystavovaní, veľa ma naučila. A viem určite, že niesom jediná, ku komu sa takto chová. Som jej vďačná za veľa. Hlavne za tie dve čiernobiele baby, z ktorých mám takú obrovskú radosť každý každý deň :)

Bonny at Heart from Jeffija
Chovatelská stanice Jeffija je skloubení kvality a profesionality v rámci chovu Border kolií. Chovatelka Bc. Petra Půlpánová má odborné, široké a kvalifikované znalosti v tomto oboru     a její štěňata s sebou vždy nesou krásný exteriér, milou a vstřícnou povahu (což jednoznačně dokazují její 3 border kolie při aktivitách canisterapie u dětí se zdravotním postižením) a také nadání ke sportovnímu využití. Velice oceňuji její styl při základní výchově štěňat, kdy klade velký důraz na jejich správnou a dobrou socializaci, což je jedna z nejdůležitějších věcí pro budoucí vztah psa s člověkem, potažmo i s ostatními psy. Velmi profesionální je i její přístup při zadávání štěňat – je ochotná kdykoli umožnit osobní návštěvu ve své stanici, ráda podá veškeré informace týkající se výchovy a výcviku psa a také svá štěňata dává do rukou nových majitelů, jen zda je přesvědčena, že v těchto rukách jim nebude ubližováno a budou zde spokojena.
Paní chovatelku vnímám jako dobrosrdečnou, energickou a ctižádostivou osobu, která je pro své psy zároveň láskyplnou, pečlivou, obětavou a zodpovědnou chovatelkou.
Všechny výše uvedené důvody, proč doporučit Border kolii z této chovatelské stanici, mám podloženy na základě osobní zkušenosti. Již přes rok se těším z upřímné a věrné přízně svého čtyřnohého společníka právě z její chovatelské stanice – z vrhu B. Bonýsek (Bonny at Heart) je pejsek krásného vzhledu s úžasně milou a dobrotivou povahou (bude také za nedlouho skládat canisterapeutické zkoušky) a s velmi dobrým sportovním nadáním k agility.

Boss of Streets Jeffija
O chovatelské stanici Jeffija v Pardubicích jsem se dozvěděla prostřednictvím internetu, a to tehdy, kdy jsme se jako rodina, po ztrátě naší milované  jezevčice Heidinky, rozhodli, že nemůžeme zůstat sami, že potřebujeme cítit chlupaté tělíčko s nejvoňavějším parfémem, a to je parfém psí. Vzhledem k tomu, že jsme si přáli pejska, který nám bude vracet lásku stejným dílem, jako my ji budeme dávat jemu, pejska milé povahy a vhodného k dětem, našli jsme stanici přímo v našem městě, stanici Jeffija v Pardubicích, a jaké překvapení nás čekalo !!! Velmi osobitý, milý a srdečný přístup od celé rodiny Půlpánových, ale především trpělivost a ochota chovatelky Petry odpovědět na naše někdy až triviální dotazy.  Navzdory se zkušenostmi pouze s fenkami,  jsme se rozhodli dát na radu Petry a zvolili jsme psa…a NELITUJEME !!!
Náš pes, Boss of Streets, je pes neskutečně trpělivé povahy, dobrácký  a stále veselý. Snad je to chovatelskou stanicí, snad typem psa, ale rozhodně doporučuji každému, kdo chce mít radost z pohybu venku v doprovodu svého nejlepšího kamaráda. Udělá vám radost a  ješitným páníčkům přinese hrdost, protože pejskové, ať už fenky nebo psi z této chovatelské stanice, sklízejí na výstavách skutečně úžasné hodnocení. Je velký rozdíl mezi chovatelskými stanicemi, to už teď vidím sama díky výstavám. Ne každý pes s průkazem původu má skvělou stavbu těla, což je velmi důležité. Rozdíly jsou velké, ač by být neměly.
Chovatelskou stanici Jeffija rozhodně doporučuji !!!

Calm Before Th Storm Jeffija
O chovatelské stanici Jeffija jsme se dozvěděli z vizitky, kterou jsme našli u našich společných známých. Už delší dobu jsme uvažovali, že si border colii pořídíme. Po návštěvě webových stránek bylo rozhodnuto :) Osud nám přál a zakladatelka chovatelské stanice Jamaica Foxy Fox – „Majda“ byla v očekávání. Teď už jen zbývalo zkontaktovat majitelku
Bc. Petru Půlpánovou. Hned první společný mail nás utvrdil v tom, že jsme našli tu správnou chovatelskou stanici. Poté nás Petra pozvala na návštěvu, kde nám předla všechny členy své psí rodiny. Dalším úkolem bylo rozhodnutí zda si pořídíme pejska nebo fenečku. Po dlouhém zvažování u nás vyhrála fenka.
Petra je neuvěřitelný nadšenec a i přes své mládí má spoustu zkušeností. Jsme velmi rádi, že jsme ji přesvědčili a ona si nás vybrala jako majitele. Štěňátko bude naše :) !
Uvědomujeme si, že je to ten první krok. Budeme mít zodpovědnosti, starosti a především lásky na spoustu let a budeme potřebovat rady a pomoc ještě dlouho. Proto děkujeme Petře, že nám podala i do budoucna pomocnou ruku. Náš kontakt nekončí převzetím štěněte. Víme, že bude pokračovat na společných akcích, soutěžích a výstavách.

Can run to paradise Jeffija
Při procházení inzerátů štěňat mě velmi zaujal inzerát slečny Půlpánové a okamžitě jsem se podívala na webové stránky, které mě překvapily přehledností a krásnými fotkami štěňátek a psů. Proto jsem se rozhodla napsat e- mail, na který jsem téměř okamžitě dostala odpověď s podrobnými informacemi, které mě utvrdily, že tohle je to pravý co hledám. Za pár dní jsem se vydala s rodiči podívat na štěňátka osobně a úplně mě překvapila úžasná povaha jejich majitelky, která je velmi příjemná, ochotná s čímkoliv pomoci nebo poradit a vyzařuje z ní mnoho energie a nadšení pro psy. Psa od ní bych jedině doporučila, protože vím, že pochází z velmi dobrých rukou, které se o ně s láskou starají. Psy, které jsem u ní viděla jsou plní energie,  velmi nádherní a šikovní.

Climb for luck Jeffija
To, proč jsme se rozhodli pro plemeno border collie, nemusím jistě vysvětlovat těm,co mají doma příslušníka či příslušnici této rasy, chovají je jejich známí nebo se prostě jen setkali s tímto úžasným plemenem. Takže zatím co jedna věc byla rozhodnuta, ta druhá a neméně podstatná byla zatím skryta v mlhách nejasnosti a pochyb. Na mysli mám samozřejmě výběr chovatelské stanice. Jednoduše řečeno: “Kde toho svého hafína vezmeme.“
Internet je sice úžasný pomocník, ale není nad to, utvořit si názor na základě osobních zkušeností a bezprostředního dojmu. Každý budoucí majitel má na toho svého čtyřnohého společníka jistě své požadavky a nároky, ale zkušenost, jakou jsme získali při návštěvě některých chovatelských stanic, byla v mnohém velmi přínosná a jasně vytýčila směr. My jsme sháněli psího parťáka na naše putování, sebevědomého, samostatného kamaráda schopného se pohybovat nejenom mezi našimi přáteli, ale i mezi ostatními příslušníky té obrovské dvounohé smečky. U některých chovatelů jsme měli pocit, že se nejedná o radost a partnerství se psem, nýbrž o reprodukční řetězec, který není dobré přerušovat.
Naprosto jinak tomu bylo u Petry, tedy u Bc. Petry Půlpánové. Vstřícný, milý a naprosto přirozený a otevřený přístup, oproštěný od jakýchkoli slibů, nátlaku a vychloubačného vychvalování vlastní chovatelské stanice, na úkor jiných. Již při první, sondovací návštěvě, jsme měli pocit, že nejen chovatelka, ale i všichni psi, kteří v okamžiku, kdy jsme dali najevo, že nám nevadí chlupy, sliny a veselé pusinky, kroužili kolem nás a snažili se předvést v co nejlepším světle, jsou naladěni na stejnou notu. A i když Petra předestřela i možnost návštěvy jiných chovatelských stanic, my jsme věděli, že se již žádné další konat nebudou. Nejenom vzhledem, ale i povahou a chováním si nás její psi naprosto získali.
A pak jsme už jenom čekali až vše dobře dopadne, příroda zapracuje, čas se naplní  a starostlivá a nad míru zodpovědná matka se ujme péče o své narozené a mnohdy roztomile rozjívené drobečky. Nemohli jsme se dočkat návštěvy a během ní jsme si jako zaklínadlo museli stále opakovat, že doma máme místo jen pro jednoho chlupatého miláčka. Štěňátka byla rozkošná a naprosto úchvatná. Čekali jsme, kterého pejsánka nám Petra vytipovala. Nevím, zda zapracovala nějaká vyšší moc či psí víly, ale po otevření ohrádky si to k nám šupajdil jeden odvážlivec. A to byl on! A tak ho máme doma, těšíme se z jeho přítomnosti, bavíme se jeho taškářskými kousky, jeho potměšilými grimasami a jeho radostí z každého dne a nového dobrodružství, které přeci čeká už za dalším rohem.
Petra je zkušená chovatelka, ochotná přispět radou a podělit se o své bohaté zkušenosti. Její úsudek při výběru pejska byl skvělý, díky za něj. Náš úsudek při výběru chovatelské stanice se nám také jeví jako naprosto skvělý a nezbývá než si pogratulovat a těšit se na mnoho a mnoho krásných a radostných dní s našim Cassim.

Crazy Chance of Life Jeffija
Když jsem se rozhodla, že si pořídím border kolii s PP, začala jsem na internetu hledat chovatelské stanice v ČR. ChS Jeffija mě okouzlila hned při první návštěvě internetových stránek. V prvé řadě se mi líbily (a stále líbí) fotografie psů. Ihned jsem se zamilovala a věděla, že si jednoho dne pořídim BOC právě z této ChS. Moc se mi líbil Aristoteles a chtěla jsem mít takového pejska doma, ale hlavu mi zamotala ee-red barva a rozhodla jsem se pro červené štěňátko.
Hned první emaily, které jsem si s Petrou vyměnila, mě ujistily v tom, že jsem si lépe vybrat nemohla. Zatímco v jiných ChS mé otázky odbyli strohou odpovědí, Péťa mi vše krásně vysvětlila, spoustu věcí mi ujasnila a dozvěděla jsem se plno nových informací.
Osud mi přál a Petra se chystala nakrýt svoji ee-red fenu Qínu svým ee-red psem, Nortonem. Červené štěňátko zajištěno, radovala jsem se a jedno si zamluvila. Začala jsem netrpělivě čekat až bude Qína hárat, až půjde na ultrazvuk, až, až, až… Povedlo se a jednoho dne mi přišel z ChS email, že je Qína březí. V tom samém emailu mi Petra nabídla černobílé štěňátko z vrhu C, byl to on – Crazy Chance of Life Jeffija – exteriérově a povahově opravdu nádherný pejsek. Zamilovala jsem se. Udělalo mi to trochu čáru přes rozpočet, ale za týden jsem si pro Dárka jela.
Péťa nás moc krásně přijala do své velké (psí) rodiny, vysvětlila mi všechno od začátku a po celou dobu mi moc pomáhá. Mohu jí kdykoliv napsat a vím, že se téměř okamžitě dočkám odpovědi, i na tu nejzákladnější otázku.
Lepšího psa jsem si do svých začátků ani přát nemohla. Učíme se spolu novým věcem a ikdyž se nám něco nepovede, Dárka to neodradí a s nadšením jde a zkusí to znovu. Doma na zahradě je to ztřeštěné štěňátko, ale jakmile vyjdeme na ulici, mám na vodítku úžasného psa a užívám si pochval kolemjdoucích.
Nikdy nebudu litovat, že můj první pes je z ChS Jeffija. Profesionální a přátelský přístup si nemohu vynachválit. Tuto chovatelskou stanici mohu jenom doporučit!

Devil in red Jeffija
Ještě jednou děkujeme za srdečné přijetí z Tvé strany. Moc se nám u tebe líbilo. Je pro nás důležité, abychom viděly jak náš budoucí pes vyrůstá, jak vypadá jeho okolí a jak se chovatel o něj stará.
To co jsme viděly je perfektní!!! Opravdu Tě chceme pochválit, jsi bezvadná chovatelka! Všichni Tvoji psi jsou přátelští a udělali na nás excelentní dojem. Bohužel jsme viděly u ostatních chovatelů né tak pěkné podmínky jako mají psi u tebe. U chovatelů, kteří mají pěkné psy, ale podmínky, ve kterých vyrůstají, nejsou pěkné. Nesocializovaní, ve velkých počtech a ve stájích, kde se celá rodina živila prodejem těchto štěňat :) Chovní psi budou po pár letech prodaní a to jsme si nedokázaly představit.
Devil je pes snů, zamilovaly jsme se do něj! Můžeš si být jistá, že se u nás bude mít dobře. Bude mít pevný sociální kontakt, bude bydlet v domě, sportovat, pohybovat se a samozřejmě bude věnovat pozornost i psychickému vyžití.  Do budoucna si přejeme s Devilem navštívit  výstavy. Vše ve zdravé míře. Jsme již teď zvědavé, co bude mít Devil za zájmy a přednosti.
Těšíme se na další shledání, zdravíme Tebe a Tvoji rodinu a všechny Tvoje milé čtyřnohé mazlíčky.

Double Luck Jeffija
Petru a jejího tatínka Půlpánovi jsme náhodou potkali na výstavě psů v Olomouci, kde jsme se s celou rodinou rozhlíželi po našem novém domácím příteli. Oba jejich pejsci Jamaica a Aristoteles klidně leželi, nechali se pomuchlovat a pomazlit i od našich dotěrných dcer a stejně klidně a srdečně si s námi povídali i jejich majitelé. Najednou jsem začala věřit, že Borderky, které se mi tak hrozně líbí, můžu mít i já.
Těsně po výstavě se na stránkách Jeffiji objevily fotky jejich nového štěňátka – Qeeny. Byla jsem ztracená jednou provždy. Od jara roku 2009 do ledna 2012 jsem čekala na její štěně, béžového medvídka. Dívala jsem se alespoň na web, a když se pejsci z Jeffiji octli někde poblíž, jeli jsme se na ně podívat. Celou dobu jsem si psala s Petrou o pokrocích, novinkách a úspěších pejsků z Jeffiji. Doma jsme se shodli, že prostě chceme béžovou holčičku jenom od Půlpánových a počkáme si na ni.
19. ledna jsem ráno dostala smsku, že se štěňata narodila a holčičky jsou dvě. Nemohli jsme se dočkat, každý týden jsme uháněli Petru o nové fotky, otravovali jsme s dotazy, sháněli hračky, pelíšky, boudu a misky pro pejska a odbornou literaturu. Při návštěvě a odběru štěněte se k nám u Půlpánových chovali, jako by přijela rodina. Neobtěžovalo je naše vyptávání a spokojení pejsci nám dávali najevo, jak jsou u nich šťastní. Od března je Double Luck Jeffija naše.
Je klidná, chytrá, šikovná, zdravá (ťukáme na dřevo) a je krásná. Věřte, že je hrozně příjemné, když veterinář nešetří pochvalou na všechny dokumenty krásně srovnané ve složce bez jediné chyby a stejně tak nešetří chválou na vzhled a zdraví Vašeho psa. Stejně tak je příjemná chvála od přátel z kynologického klubu, jak je vnímavá, nebojácná a šikovná. Na překážkách je obratná. Má ráda děti a je klidná. Kolemjdoucí se nedívají na Vaše krásné dcery a sympatického manžela, ale všichni jdou k zemi a obdivují psa . Slovo chovatelský servis jsem pochopila, až když jsem skoro každý den psala Petře o nějakou radu k výcviku, ke stravě, k česání. Nikdy nás neodbyla, vždy se snažila poradit. Díky Petře a jejímu výběru štěňátka pro nás jsem já získala přítelkyni, moje dcery parťáka na hry a můj manžel do něho zamilovanou krásku. Zároveň jsme se stali členy rodiny Jeffija.
Moc děkujeme a těšíme se na spoustu let s naší Luck.

Faith in you Jeffija
Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala paní Petře Pulpánové za to, že se nám připletla do života a máme naší (její) úžasnou borderku Faih in you, prostě Faithinku. Celé naše setkání s paní Petrou byla jedna veliká náhoda, kdy vše důležité v našem životě se stává náhodou. A tak to bylo i s naším novým členem rodiny. Náš příběh začal tím, že manžel měl půlkulaté narozeniny a dárek pro něj měl být pejsek. Z mé strany, ale úplně jiného ražení než borderka. Měl to být pejsek gaučáček, co neztrácí chlupy, kámoš do nepohody a vzhledem k našemu pracovnímu vytížení pejsek, který nebude nějak moc aktivní. Leč z mého výběru sešlo, když jsem vybraného pejska ukázala synovi a ten rezolutně řekl, že tohoto ne a že by rádi borderku. Takže začalo mé hledání na internetu a shánění informací o tomto, tenkrát mě neznámém, plemeni. Opět úplnou náhodou jsem našla chovnou stanici Jeffija, která mne na první pohled zaujala svými internetovými velmi profesionálními stránkami. Našla jsem zde velmi mnoho informací, ale hlavně jsem ihned kontaktovala paní Petru. Z našeho hodinového telefonního rozhovoru, kdy mi trpělivě vysvětlovala jak to s těmi borderkami vlastně je, vzešlo i pozvání na návštěvu, abychom se s těmito čtyřnohými kamarády seznámili. První návštěva byla úžasná, musím říci, že jsme se do nich ihned zamilovali. Celá rodina Pulpánových k nám byla velice vstřícná a příjemná, trpělivá a odpovídající na naše dotazy týkajících se borderek. Při povídání jsem poznala ze strany chovatelů úžasnou láskou a zároveň velkou profesionalitou. Nebylo otázky, na kterou by nebyli schopni odpovědět. Po krátkém čase od naší návštěvy opět zasáhl osud a my se dověděli, že přesně ve stejný den, jako měl manžel narozeniny, se narodila jedné fence štěňátka. Tak toto se prostě přehlédnout nedalo a bylo úplně jasno. Narodily se i holčičky a jedno chlupaté klubíčko bylo i naše s krásným jménem Faith in you. Mezi časem, kdy jsme se připravovali na příchod nové členky, jsem opět paní Pulpánovou bombardovala dotazy a ona mi ochotně odpovídala. Musím říci, že Faithinka je první pejsek, kterému se takto moc věnuji. Takže v mém pracovním vytížení, mne Faithinka „přinutila“ chodit na procházky, cvičit na cvičáku (kdyby mne někdy někdo řekl, že mne uvidí na cvičáku, tak bych mu poklepala na čelo a řekla, že se zbláznil) a poznávat nové a nové, ale hlavně krásné věci. Prostě Faithinka mne zachránila a za to paní Petře a její chovné stanici Jeffija ještě jednou moc děkuji. Opravdu jakmile mám nějaký problém, nebo dotaz (a těch je), mohu se na ni v klidu obrátit a vždy mi pomůže. Ještě jednou děkuji.

Glamour Fantasy Jeffija
S Péťou jsem se poprvé setkala na cvičáku, při jejích zkouškách s Jamaickou. V té době už jsem uvažovala o pořízení pejska pro svou 13 dceru, která chtěla cvičit agility. Já do té doby byla věrná německým ovčákům a sportovnímu výcviku. No na cvičáku padlo jasné rozhodnutí, že pokud nový pejsek tak border kolie. Jamaicka byla na zkouškách úžasná a strašně hezky s Péťou cvičila. S Péťou jsem si hezky popovídala, a když jsem zjistila, že se s Jamaicou věnuje i canisterapii bylo rozhodnuto. Za pár týdnů jsem si našla Péti chovatelskou stanici Jeffija a zamluvila si štěňátko právě od Jamaicky, měl to být její poslední vrh a opravdu byl :) čekaly jsme skoro půl roku, než Péťa napsala, že se zadařilo a štěňátko bude, pak nastala fáze těšení a modlení, aby se narodila holčička :) Radost, když Péťa napsala, že jsou 3, byla veliká :) Naše zlato Glamour Fantasy se narodila 25. 6. 2013. Péťa říkala, že nám holčičku vybere podle toho, na co ji chceme. Vytipovala nám opravdu tu správnou parťačku a koncem srpna jsme si ji odvezly domů. V současné době cvičí s dcerou agility a já ji připravuji na canisterapeutické zkoušky, aby mohla spolu se mnou navštěvovat náš Domov pro seniory v Přelouči. Je úžasná a kontaktní a věřím, že přinese našim klientům v zařízení mnoho radosti. Péťa je opravdu skvělá chovatelka, né žádná množírna. O pejsky se nádherně stará, kdykoliv potřebuji s něčím pomoci, mohu se na ni obrátit. Pořádá i setkání psích sourozenců, loni nám to nevyšlo, ale pevně doufám, že se s nimi potkáme. Všem kdo přemýšlíte o štěňátku, Péťu Novotnou 100% doporučuju.

Girl on Fire Jeffija
Naše rozhodování pořídit si pejska podmínil fakt, že naše dcera Anežka potřebovala po odchodu starších sourozenců z domova "parťáka" pro radost a potěšení. Hledali jsme takového psa, který by k dceři pasoval, takže po zkoumání různých ras a také po zkušenostech, které jsme již s výchovou pejsků měli, padlo rozhodnutí pořídit si " borderku ". Měli jsme velké štěstí, že jsme našli podle recenzí a teď už i podle nás, paní Petru, která nás hned při prvním setkání přesvědčila, že nebudeme hledat štěňátko nikde jinde. Zkušenost je nesdělitelná, ale tak profesionální přístup, který je zároveň spojený s obrovskou láskou a pokorou nejen ke zvířatům, se jen tak nevidí. Petra nám vybrala k Anežce kamarádku přímo na míru. Dali jsme jí jméno po mamince MAJDA a máme z ní obrovskou radost. Je to plnohodnotný člen rodiny, který se naprosto ve všem dokáže přizpůsobit našim požadavkům, učí se, ani nevíme jak a hlavně umí neskutečně dávat najevo lásku. Pro nás to byla ta nejlepší volba, kterou jsme si udělali radost všichni. Co nás moc těší a dodává nám klid je i to, že jsme s paní Petrou neustále v kontaktu a v případě potřeby se na ni můžeme kdykoli obrátit.

Happy Soul Star Jeffija
Když jsme se rozhodovali, že si pořídíme border kolii, dostali jsme od známé spojení na chovnou stanici Jeffija. Od prvních mailových a později i telefonických kontaktů jsme se setkali se vstřícností a ochotou. Po návštěvě v Pardubicích bylo rozhodnuto... V krásné prostředí tam na nás čekali spokojení psi a hlavně nádherná a přítulná fenka Summer - budoucí maminka našeho pejska, kterou jsme si okamžitě zamilovali. I když jsme si museli počkat a bylo to dlouhé hlavně pro děti, čekání se vyplatilo a doma už máme naše černobílé sluníčko - Happíčka. Stále se setkáváme s trpělivostí a ochotou při řešení našich telefonických dotazů za což jsme moc vděčni. Petra je úžasný člověk a jsme šťastní a hrdí, že právě z její chovné stanice máme našeho pejska.

Harmony of Magic Day Jeffija
Doma jsme sice měli tři holky, dvě whippetky 12 let a jack- russelici 3 roky, ale lichý počet neseděl do dvojic J.Boarderky se mi už nějakou dobu líbily, a když jsem je začala hledat na internetu, vyděsilo mne množství nabízených štěňat (i velkých psů !!!) bez PP v ceně okolo 3 tisíc. Mám zkušenost se zvířaty a takový levný odchov (dá-li se to tak nazvat) je pro budoucí majitele vždy drahý( a co teprve ta zvířataL). Proto jsem jako vždy dala na osvědčené stanice. Paní Petře vůbec nevadilo, že vlastně nevím jestli si opravdu chci dalšího psa pořídit, pozvala mne na nezávaznou návštěvu, myslela jsem si na Quínu moc se mi líbila na fotkách. Říkala jsem si uvidím a třeba příští vrh bychom mohli… Situace se vyvinula jinak. Na mé první návštěvě mě přívítala Summer, a to (teď už to můžu říct) byla láska na první pohled a měla pod sebou štěňátka. Musím ocenit naprosto profesionální přístup paní chovatelky, která nás několikrát nechala navštívit fenu se štěňaty, abychom se jen nezávazně podívali a rozhodli se. Po několika návštěvách jsem věděla, že štěně od Summer chci. Je fajn moci pozorovat, jak se chová máma a ona byla úžasná. Klidná, vyrovnaná, inteligentní ( a to jí byly teprve 2) a to se dědí !!
Rozebrali jsme dopodrobna naši situaci a rezervovali jsme si nakonec pejska. Byla jsem trochu nervózní, že jsem do poslední chvíle nevěděla, který bude náš. Teď už vím, že spolehnou se na výběr chovatelů, bylo dobře. Náš Hanýsek (Harmony of Magic Day) je úžasný jako maminka, navíc Petra neomylně vybrala psa výborného do našeho prostředí ( 3 dominantní feny + 4 dominantní kobyly). Náš Hany od začátku respektuje všechny členy smečky, ale umí se i prosadit ( je větší :) ) Je mu teprve šest měsíců, i tak bez většího cvičení, poslouchá a to i když sedím na koni. I aporty má po mamince, je balónkový, jeden má v hubě a druhý chytá do pacek. Rád tráví spoustu času venku, ale po celém odpoledni u koní s balonkem se rád uvelebí na gaučíku, takže je pes domácí. Ještě jednou musím ocenit profesionální přístup chovatelky, pokud by se někdo rozhodoval, paní Petra rozhodně ví co dělá, její odchovy jsou promyšlené a vypiplané a rozhodně nemusí a ani nechce udat štěně za každou cenu.
Na chovatelskou stanici Jeffija jsme narazili náhodou při serfování na internetu. Doma už jsme v té době měli 2 fenky jorkšírského teriéra, s jednou z nich jsme zkoušeli i agility. V té době se zrodila první myšlenka na pořízení borderky.

Honey kiss Jeffija
Dlouho jsme k Peti jenom nahlíželi, četli vzkazy na stránkách a reference. Původně jsme si přáli štěňátko po Summer, ale než jsme se doma dohodli, tak štěňátka byly fuč. Pak jsme téměř 2 roky čekali, než se narodí naše "miminko" Hanynka. A čekání se určitě vyplatilo. Hanynka byla vymazlené, socializované a vychované štěňátko se skvělou povahou. To se projevilo i teď, když se nám narodil syn Kryštof. Ne jen že ho bez problémů přijala do smečky, ale hlídá ho jako vlastního. 
Než se Hanynka narodila, byli jsme s Petrou v kontaktu, vždy byla milá a ochotná odpovědět na jakoukoliv naši otázku. V kontaktu jsme i teď, kdy máme Hanynku už 2 roky doma. S Peťou se potkáváme pravidelně na výstavách, kde se z každého našeho úspěchu raduje s námi. Pomohla a poradila i s bonitací a teď společně vybíráme budoucího ženicha a začínáme se těšit na první štěňátka.
Peti touto cestou děkujeme za úžasného člena rodiny a skvělého parťáka a přejeme spoustu zdravých štěňátek a spokojených páníčků.

I believe i can fly Jeffija
JEFFIJA ,, chovka“ co mi změnila život.
Dlouho jsem uvažovala o pořízení pejska takového, správného  parťáka do nepohody. Celý život jsme měly doma psy,  a když jsem se osamostatnila,  byla ta pravá chvíle. Do práce za mnou několik let chodila slečna, která byla vážně nemocná, doprovázena černobílou ,,borderkou“ a já se do ní hned zamilovala. To je přesně ten pes, který by mi seděl. A tak když jsem si nakoupila knihy a nastudovala vše co jsem myslela , že potřebuji vědět,  jsem začala pátrat která ch. stanice by byla pro mě ta pravá.
No moc času mi to nedalo. Jeffija byla první a jediná která mě něčím oslovila, sama nedokážu přesně říct, čím to bylo. Napsala jsem tedy známé ,která měla borderkolii,  abych se poradila a ta mi doporučila tu stejnou co jsem si vybrala- JEFFIJI.  Tím pádem bylo rozhodnuto.
Kontaktovala jsem Petru a požádal ji zda by bylo možné, požadovat štěňátko. Domluvily jsme se na návštěvě. Nastal den návštěvy a já byla velmi nervózní, moc jsem si přála, abych se paní majitelce líbila. Dojela jsem ve stanovený čas, a poznala paní majitelku Petru i fenku Summer od které jsem chtěla štěňátko. Obě byly perfektní. S hlavou plnou dojmů jsem odjela a těšila se na černobílou fenečku. Summer nás trošku potrápila ( budou- nebudou),ale nakonec se narodila krásná štěňata. Ovšem osud a matka příroda to zařídily tak že, jsem za pár měsícu jela pro zrzavou krásku ,namísto černobílé. Černobílou nám totiž Summer nedopřála. Ale já jsem za to strašně ráda. Jaký pán takový pes, a když mi mé zákaznice říkají ,že je stejná, jako já něco na tom bude. Dvě blondýny a ještě narozené ve znamení Býka už je někdy velká sranda. 
Vždy budu vděčná za úžasný dar, který jsem měla možnost získat z Jeffije od Petry N. Chovná stanice je perfektní,  fenečka bez jakýchkoli zdravotních problémů s báječnou povahou. Přesně taková kterou jsem chtěla a jak mi Petra přislíbila že bude. Prostě báječná. Jen to jméno ji dává občas opravdu příslib, že si myslí, že může létat. Proto u mě doma se jmenuje Cora v překladu božská a andělská . Ještě jednou díky.

 

King of the road Jeffija
10.10.2015 po 12,5 letech  nám odešel nejvěrnější kamarád Cosmos.
Cosmos byl kříženec vlčáka s americkým stafordem, velmi dominantní pes
s obrovským srdcem a láskou k dětem a lidem prostě pes "sympaťák."
Po rozloučení s ním jsem usedla k počítači a hledala pejska nového. Náš 10 letý syn si přál
pejska černobílého...?
Od kolegy jsem se dozvěděla o borderkách. Po několika minutovém hledání chovné stanice jsem narazila na Jeffiji.
Stačil první pohled a bylo mi jasné, že tady žijí šťastní psy. Oni se smáli na fotografiích stejně jako náš Cosmi.
Okamžitě jsem se spojila s paní Petrou, která mi oznámila, že štěňátka budou, ale až po novém roce pokud se vše podaří.
V lednu jsem požádala o zamluvení pejska černobílého zbarvení a celá rodina jsme čekali.
05.02.2016 se narodil,  říkáme mu King je to  nádherný, milý, rošťák. Jeho pohled je naprosto neodolatelný, stejně jako jeho maminky Qvíny.
Je naprosto nekomplikovaný, letos s námi ve svých 5 měsících absolvoval cestu autem k moři téměř 1000 km naprosto bez problémů.
Chceme s ním trávit co nejvíce času, Cosmos nám po smrti moc chyběl a my jsme zjistili jak moc málo jsme spolu,  lidé i zvířátka a poznáme to
až když ten nebo ta není....
Chodím s ním ke svému kamarádovi je to již starý pán, který trpí stařeckou sklerózou, King na něho velmi pozitivně působí a stařeček nám po návštěvě vždy moc děkuje. Dokonce máme již zkušenost s trochu jinými dětmi, které jsme potkali   na pláži. Když vidíte dítě sedící na vozíčku s nepřítomným pohledem roztávat při dotyku psí srsti a na jehož tváři pomalinku vykvete úsměv...pejsek se podvoluje a vy vnímáte to souznění mezi pejskem a dítětem ....co dodat.
Máme nádherného milujícího pejska .
Paní Petro děkuji

Magic Touch Jeffija
Dnes je to rok, co se nám Saber narodila, takže jsem si řekl, že by bylo vhodné se Vám ozvat alespoň ve zkratce. Určitě bych neměnil, je to asi nejlepší pes, jakého jsme kdy v rodině měli, ne jen dle mého názoru, a jakého jsem si mohl jen přát. Možná, že není dokonalá, ale chyby spíš hledám u sebe, protože je jen mojí vinou, že jsem z ní doposud nevytáhl její plný potenciál, který bez pochyb v sobě má.
Nicméně je úžasně přátelská, snese se s každým, jak člověkem, tak psem, neskutečně živá, neustále v pohybu, a když výjimečně leží, pozorné sleduje okolí a přemýšlí, co by mohla zase vyvést, občas temperamentní, ale nic co by se nedalo správným přístupem zvládnout, stále hravá a zvědavá, skoro stejně jako když byla to malé nic. Prostě úžásný společník pro život.
Rodina si ji doslova zamilovala a tak nějak zdárně supluje vnoučata a i v práci se z ní stal takový firemní mazel. Každý je rád, když si ji může pohladit, doslova jde vidět, jak se úplně rozzáří, nebo si s ní na chvíli pohrát, většinou s provazem, který s nadšením a se zaštěkáním dotyčné osobě hrdě vloží do ruky.
Když pominu přirozenou inteligenci a intuitivní povahu. Mezi další její úžasné vlastností také patří, že si mě sama neustále hlídá, jak venku tak doma, takže se nemusím strachovat, kde zmizí nebo, že se rozběhne za něčím, co nemá a stačí pouhé gesto ruky na přivolání, tedy s výjimkou, kdy narazíme na divokou zvěř, to má tendence se rozběhnout za kořistí. Ale to se předem dá odhadnout, kdy tento problém může nastat, takže žádné drama prozatím nenastalo. A také to, že se dokáže přizpůsobit změnám prostředí, aniž by se stresovala. To asi i proto, že od mala je zvyklá setrvávat na různých místech. Ale i přestože je to rozený živel, zvládá vydržet v naprostém klidu v MHD, při přepravě aute, anebo u posezení venku v restauraci. Tak nějak sama rozezná, kdy je čas na hraní a kdy musí vydržet v klidu. Dalším neodmyslitelným plusem je, že skvěle proráží ledy s cizími lidmi a nejen těmi s jinými psy, což mi poskytlo víc než dost skvělých příležitostí poznat nové lidi. Takže si na její povahu opravdu nemohu stěžovat.
První hárání jsme již také zvládli, vcelku v pohodě. Sice jsme museli nachodit o poznání delší vzdálenosti, jelikož odpadla možnost pustit ji na volno s jinými psy a také se našlo pár psů, kteří za námi přeplavali řeku, a pár z nich jsme museli převést přes most k jejím pánům, ale vždy jsme si nějak poradili, aniž by to pro ni bylo nějak stresově náročné. Takže ve výsledku nic tak strašného, jen zvýšená fyzická náročnost pro mou osobu, abych ji zdárně utahal. Ale ty tři týdny se daly vydržet.
Všeobecně jsme si doposud vystačili s každodenními dlouhými procházkami po parku, který ji poskytuje spoustu příležitostí poznávat staré známé ale i nové psy, s kterými si dokáže hrát celé hodiny, nehledě na počasí. Vždy, když dovádí s jinými psy, je na ni úžasný pohled a vypadá jako ten nejšťastnější pes na světě. Popřípadě, když se vlivem počasí nedaří nikoho potkat, postačí klacek, přetahování spolu s aportováním, patří mezí její nejoblíbenější hry. I když pořád bojujeme se 100% přinesením do ruky, doma nebo na zahradě to již zvládá, ale ve volném prostoru má pořád jisté nedostatky. Asi i proto, že její bezkonkurenčně nejoblíbenější zábavou je, když ji někdo nahání. Takže mívá tendence provokovat s klackem v tlamě s tím, že doufám, že mě donutí se za ní rozběhnout. V parku už je to poměrně známá zlodějka psích hraček, vždy si ráda nějakou vypůjčí, aby si vynutila pozornost a donutila druhého psa ji nahánět. Naštěstí povel pust, obzvláště pokud druhý pes nejeví zájem, zvládá na 100%. Když jeví, není co řešit a stačí je chvíli nechat.
Teď se plánuji zaměřit na zdokonalování aportování, a pokud se zadaří časem přejít na frisbee, abych získal možnost, jak ji zaměstnat i během zimních dnů, když nikoho venku nepotkáme. Ale jelikož je každým dnem rozumnější a vyrovnanější, myslím, že je to jen otázkou času. Tedy pokud ještě puberta vše nezkomplikuje. Uvidíme.

Pleasure in Action Jeffija
Dobrý den Peti,
Ten náš prcek nám obrátil život naruby, ale k lepšímu Je to neuvěřitelná radost a moc děkuji že jste si vloni vybrali právě nás jako majitele pro štěňátko. Nejraději bych si vzala k tomu našemu ještě bráchu.

Piggy Bank Jeffija

Dobrý den, Petro! Daří se nám báječně. Piggy rychle roste, je z něho velký kus psa:) Má velmi dobrou povahu, je to velký mazel. Jinak je to naše velká radost:)))

Princess of Flash Jeffija
Je radost s ní něco dělat, je hrozně šikovná a chytrá, někdy až vychytralá :) V povaze je to celkově nejúžasnější pes, jakého jsem kdy poznal. Umí teda i zazlobit, ale nic vážného. Zůstalo jí nadšení pro zahrádkaření, hlavně přesazování jahod a řez a aranžování květin.

Paradise on Beach Jeffija
Miki je naprosto skvělé stvořeníčko. Teď tedy na něj asi maličko leze puberta, ale jen lehce : ) Když si představím, jak jsme se dlouho rozmýšleli, jestli si pořídit borderku...... Teď si to bez něj nedokážeme představit. Je to naprostý kliďas, zlatíčko umazlené, má všechny rád. Jen je občas paličatý a hlavně zbaští všechno, co najde.

Quaint Beauty Jeffija
Máme se dobře a malá rošťanda taky. Teď vedle mne právě spí, konečně :)  Ne, už není takový rarach, jak na začátku. Sice je pořád hodně hravá, ale už se uklidnila. Teď už dokonce sama příjde a chce se mazlit. S poslušností je to taky dobré, tady mi hodně pomohl známý, jak jsem psal, že k němu budeme chodit. Poradil mi jak na ni a funguje to. Teď ještě musíme přežít tu nastávající pubertu :)
Jinak na procházkách má u pejskařů velké úspěchy, to jenom poslouchám jak je hezká. A to ona je :) Hlavně když potkáme někoho s borderkou, tak se hned ptají odkud ji máme.

Quite Good Jeffija
Krásny den, Goody se má skvěle a dělá nám pořád a pořád radost je to náš malinkej Úžasňák Další náš sen se plní a to je vydávat inspirativní videa na YouTube.. Už začínáme jezdit po zkouškách.. A nás cvičák měl sranda závod v poslušnosti a umístili jsme se na 2 místě . Je to úžasný pes, přesně ten můj vysněný.

Summer Sunshine Jeffija
Daří se nám všem moc hezky. Sunníček je hodný, má stále družnou a mírnou povahu vůči lidem i psům. Možná jen teď méně poslouchá (hlavně na zavolání), což přičítáme nástupu "puberty". Také svým vnějším vzhledem je opravdu výjimečný. Kdekoliv s ním jsme, lidé nás zastavují, hladí ho (což mu dělá dobře) a pějí chválu na to, jak je nádherný. Tak zmiňujeme Vaši chovatelskou stanici, kterou Sunníček takto hezky "reprezentuje" :-)))

Say No More Jeffija
Tak dlouho se chystám Vám napsat poděkování za úžasnou, hodnou, chytrou Megginku až uběhl rok. Také děkuji Chillince a Rebelovi, že předali naši fenečce jen to nejlepší... zdraví i úžasnou povahu...je mazel , mazel a zase jenom mazel. Neměli jsme žádný problém s pasením, nezajímají ji auta,cyklisti, poslouchá a chodí na volno, neštěká na psy...až se mi to zdá neskutečné. Všechno rychle pochopila.Také si píšeme s paní Skotnicovou, její fenečka je taky moc hodná. Opravdu se vyplatilo si na ni počkat a ne jen mít "psa" ,který vypadá jako borderka. Paní Petro, ještě jednou Vám z celého srdíčka děkujeme za velkého "miláčka".

Shall We Dance Jeffija
Zdravíme Vás při příležitosti oslavy prvních narozenin vrhu S, tedy i naší Sofinky. Rok uběhl neskutečně rychle, ze Sofči už je mladá dáma (máme nedávno po prvním bezproblémovém hárání), ale stále je to akční poděs ,který nás nenechá chvilku v klidu. Dcera říká, že jsme ji rozmazlili, částečně má pravdu, ale snad v dobrém. :-) Absolvovali jsme 2 kurzy v ZKO a v závěrečných závodech jsme skončili na 2. místě. Teď od dubna jsme se stali členy ZKO a chceme se postupně připravovat na zkoušky. Dcera s ní také začala dělat prvky dog dancingu, docela to holkám jde, tak ať dělá čest svému jménu.:-D. Syn by chtěl zase zkusit canicross, ale zatím se tomu bráním, myslím že by měla ještě trochu dospět a zesílit. Děkujeme ještě jednou za tu naši holku a přejeme hodně štěstí v chovu a hodně krásných úžasných štěňátek.
Show must Go On Jeffija
Musím říci, že Sia se moc povedla, nepoznala jsem lepšího psa. Není to žádná střelená borderka, jedná ve všem „přiměřeně“. Umí již základní poslušnost, děláme dogdancing, samozřejmostí jsou každodenní dlouhé procházky. Je moc hodná.

Step By Step Jeffija
Koudy je naprosto skvělej. Venku je to poděs a doma je zase úplně v pohodě. Tráví s námi téměř všechen volný čas a vždycky se přizpůsobí situaci. V restauraci si lehne pod stůl a spí, lese zase pořád tahá nějaké klacky. Má teď trochu rebelské období, takže poslušnost pokulhává. Všechno v okolí je zajímavější, než povel :-). Ale už se to začíná vracet k normálu.

Touch The Sky Jeffija
Annie je zlatíčko, jsme rádi, že ji máme. Hezky poslouchá, umí chodit na vodítku u nohy. Bei s ní cvičí, umí spoustu triků. Učí se rychle, hlavně kvůli tomu, že je divá do pamlsků.

Talk To Me Jeffija
Pejskovi jsme dali jméno Vincent (Viný). Je tak úžasný a opravdový mazel, celá rodina ho prostě miluje. Když jsme  byli u Vás pro pejska, tak jste říkala, že nám dáváte pas, který možná využijeme, to jsem ještě netušila, že s ním opravdu vyjedeme v září do Chorvatska. Cestu zvládal na jedničku, moře se mu moc líbilo.  Jinak jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy ke které jsme se nechali přemluvit a nakonec jsme byli příjemně překvapení, skončili jsme z dorostu jako první. I když jsme říkali, že se nebudeme účastnit. Musím potvrdit, že náš Viný je povahově vyrovnaný, klidný a pracovitý  pejsek. I jiní majitelé tohoto plemene nám říkají, že je klidný na toto plemeno. Chci Vám touto cestou poděkovat za Váš výběr pejska.

True in The Heart Jeffija
Máme se skvěle. Jen ten čas taaak letí. Příští týden bude mít Trumy 1. narozeniny. Co se toho našeho prcka týká je teď v tom svém pubertálním období… takže někdy je to s ním těžký (je to tvrdohlavec) Jinak je strašně hodnej, přítulnej, poslušnej – nyní trošku méně J, nic neničí,  vlastně za celou dobu co ho máme nezpůsobil žádnou větší škodu (např. bot si vůbec nevšímá- oproti našim bývalým pejskům, ti ničili v tisících korunách). Je velmi přátelský (i k cizím lidem), miluje všechny psy (miniaturní i velké) – s každým psem se chce pozdravit, někdy je to opravdu těžké, ale neodradí ho ani agresivní čivava – spíše naopak J))) K velkým vrčícím psům se ale raději nepřibližujeme. Miluje vodu v jakémkoliv provedení, od kaluže, po bazén v létě (na zahradě), řeku… Nedávno skočil za mladší dcerou do vany, když se koupala. Už skoro měsíc nečůrá na holčičky ale frajersky zvedá nohu a je na to náležitě pyšnej. Je to prostě člen rodiny a parťák,  kterého milujeme .

  Twice as Nice Jeffija
Chlupáček krásně vyrostl, nyní má 19 kg. Dcera se mu pořád věnuje, víc a víc jí to baví. Chodí na agility, opravdu se nemusíte bát-žádné skoky, áčka či kladiny, pouze tunel a obíhačky a příprava, odložení, přivolání atd. Na jaře poběží první závod pro štěňata-pouze tunýlky, tak snad budou mít radost. Zároveň se dcerka chystá na složení první zkoušky z poslušnosti. Samozřejmě ho dcera učí různé triky, umí toho dost. V létě s ním bude na psím táboře a na jaře jedeme na víkend, kde budou pejsci. Musím říct, že jsem se trochu bála, abychom měli dostatek času, ale opravdu není problém. Já s ním chodím ráno, dcera odpoledne, večer s ním cvičí. Chodíme do lesa, na výlety, sníh úplně miloval. Za celou dobu byl bez nás jen 3 dny, když jsme byli na lyžích a u babičky a dědy byl v klidu, nechal se hladit, opravdu vycítí, kdy může řádit a kdy ne.

Xclusice Charm Jeffija
Náš pejsek Charmi se má dobře, je zdravý a roste nám před očima. Život s ním je opravdu veselejší a dny nějak rychleji utíkají. Vždy nás dokáže něčím pobavit a rozesmát, třeba jak spí s nohama vzhůru nebo když honí míček tlapkama a druhý má v tlamě. Míčky jsou jeho vášeň. Je toho spousta. Je moc chytrý a rád se učí nové věci, zvlášt když je patřičně odměněn. Od doby co ho máme se toho hodně naučil. Každý den nám projevuje svou lásku, sotva vstaneme . Je opravdu kamarádský a chce se přátelit s každým ,koho venku potkáme, děti ,lidi a psy. 

Xpert Witness Jeffija
Bodie roste jako z vody, je z něj už opravdu silný pes. Je nesmírně společenský a řekla bych též, že krásně poslouchá, ale někteří členové rodiny by se mnou nesouhlasili ;-) Každopádně zvládá povely pojď sem, ke mně, sedni, lehni, vstaň a čekej a na procházkách chodí bez vodítka, je to velmi pozorný a empatický pes.

 

 

 


Copyright © 2010 JahCrew | All Rights Reserved | Home | Contact

Jeffija